Bezpieczeństwo Dziecka

Możecie Państwo skorzystać z naszych profesjonalnych usług polegających na kontroli bezpieczeństwa mieszkania, domu, jego otoczenia oraz żłobka, przedszkola, szkoły, placu zabaw.

Działania rodziców

Jako rodzice musimy znać zasady, dzięki którym zapewnimy sobie oraz naszym dzieciom bezpieczeństwo. Powinniśmy wiedzieć, na co zwracać uwagę, gdzie może czyhać niebezpieczeństwo, jak powinniśmy się zachować, a jak nie możemy robić. Jak postępować w sytuacjach zwykłych oraz jak zachować się w sytuacjach niebezpiecznych. Przekaże wam wiele rad, które często mogą być zaskakujące i czasami przeczą tzw. potocznym informacjom dotyczącym bezpieczeństwa dzieci.


czytaj więcej

Czego nauczyć dzieci

Dzieci muszą nauczyć się funkcjonowania w świecie i pewności siebie, aby poradziły sobie, kiedy będą same bez rodzicielskiej opieki. Zbyt daleko posuniętą opiekuńczością możemy im zrobić wielką krzywdę. Trzeba nauczyć dzieci, aby wiedziały jak zachować się w rożnych sytuacjach, w których mogą być zagrożone, jednakże tak by nie bały się świata.

Nie wystarczy jednak tylko mówić dziecku, co i jak robić. Musimy dziecku wszystko pokazać i ciągle z nim ćwiczyć zachowanie w różnych sytuacjach. Trening możemy zakończyć dopiero, kiedy jesteśmy pewni, że dziecko nie tylko wie jak ma się w danej sytuacji zachować, ale że właściwie zareaguje, działając niejako automatycznie. Przy czym nawet w takiej sytuacji trening należy, co jakiś czas powtarzać.


czytaj więcej


© BezpieczenstwoDziecka.eu