Bezpieczeństwo Dziecka

Możecie Państwo skorzystać z naszych profesjonalnych usług polegających na kontroli bezpieczeństwa mieszkania, domu, jego otoczenia oraz żłobka, przedszkola, szkoły, placu zabaw.

Usługa kontroli bezpieczeństwa dziecka

Bezpieczeństwo dzieci jest bezcenne. Spośród pomieszczeń domowych, w każdym może czyhać odmienne zagrożenie. Chcąc zapewnić dzieciom bezpieczeństwo, trzeba je właściwie rozpoznać. Jest to jednak tylko połowa sukcesu, ponieważ trzeba jeszcze zastosować właściwe środki zaradcze, tak żeby były skuteczne.

Prowadzę audyt miejsc, w których może przebywać dziecko i jest narażone na uraz lub wypadek. Pozwoli to Państwu być pewnym, że zrobiliście wszystko co mogliście, by wasze dziecko było bezpieczne. Pomogę rozpoznać nawet te nietypowe i nieoczywiste zagrożenia. Oraz wspomogę w wyborze skutecznych zabezpieczeń.

Audyt bezpieczeństwa dziecka

Proponuję przeprowadzenie audytu miejsca przebywania dziecka w czasie dnia. Będąc specjalistą do spraw bezpieczeństwa i higieny pracy sprawdzam szkoły, przedszkola, świetlicę i żłobki oraz sale i place zabaw pod kątem bezpieczeństwa dzieci. Przygotowuję również niezbędną związaną z tym dokumentację. Pamiętajmy zgodnie z § 3. 1. rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej i Sportu z dnia 31 grudnia 2002 r. w sprawie bezpieczeństwa i higieny w publicznych i niepublicznych szkołach i placówkach (Dz.U. 2003 nr 6 poz. 69 z późn. zm.) jeżeli przerwa w działalności oświatowej szkoły lub placówki trwa co najmniej 2 tygodnie, dyrektor dokonuje kontroli obiektów należących do szkoły lub placówki pod kątem zapewnienia bezpiecznych i higienicznych warunków korzystania z tych obiektów. Chętnych do skorzystania z tych usług zapraszam do kontaktu.

Proponuję usługę polegającą na kontroli bezpieczeństwa dzieci w ich miejscu zamieszkania. Doradzam, co należy zmienić, czego nie zmieniać oraz na co zwracać uwagę. Mieszkasz w bloku sprawdzę bezpieczeństwo dziecka w Twoim mieszkaniu. W ramach usługi skontroluję bezpieczeństwo otoczenia mieszkania, blok np. przebieg dróg ewakuacyjnych. Pomogę określić miejsca w pobliżu bloku istotne dla bezpieczeństwa Twojego dziecka np. plac zabaw, miejsce garażowe czy zbiorniki wodne. Przyjrzę się również bezpieczeństwu posiadanych przez Państwa samochodów. Mieszkasz na zamkniętym osiedlu, w ramach audytu sprawdzę jak wpływa to na bezpieczeństwo twojego dziecka.

Doradzam, co należy robić i czego nie robić by ograniczyć ryzyko wypadku (jest to tzw. Childproofing popularny m.in. w Europie Zachodniej, Stanach Zjednoczonych i Kanadzie). Jeśli mieszkasz w domu jednorodzinnym, przeprowadzę audyt Twojego domu, sprawdzę czy nie ma w nim zagrożeń dla twojej pociechy. Kontrola ta obejmuje cały dom od piwnicy aż po strych (miejsca te są często ignorowane, jeśli chodzi o bezpieczeństwo dzieci). Sprawdzę podwórko, ogród i ogrodzenie. Szczególną uwagę przykładam do wszelkiego rodzaju miejsc gdzie jest woda. Pomagam również przyjrzeć się samochodowi, który ma wielki wpływ na bezpieczeństwo. Często bezpieczeństwo można osiągnąć bez dużych kosztów, realizując tylko porady specjalisty.© BezpieczenstwoDziecka.eu